Достапни линкови

logo-print

Битката во Фукушима продолжува


Во нуклеарката Фукушима продолжиле напорите за поправка на системот за ладење на реакторот 3. Вчера беа прекинати работите поради појавата на црн чад од реакторот.
XS
SM
MD
LG