Достапни линкови

logo-print

Масовна воена вежба во Јужна Кореја


Јужна Кореја започнала голема воена вежба во близина на границата со Северна Кореја во рамките на одбележувањето на една година од потопувањето на нејзиниот воен брод. Во вежбата биле вклучени тенкови, артилерија, хеликоптери и авиони.
XS
SM
MD
LG