Достапни линкови

logo-print

Груевски ќе се сретне со Папандреу во Брисел


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска ќе се сретна со грчкиот колега Јоргос Папандреу на маргините на Европскиот Самит во Брисел. Владата соопшти дека на средбата двајцата премиери ќе разговараат за прашања од билатерален и регионален интерес, што претставува , како што е наведено во соопштението, продолжение на процесот на продлабочување на дијалогот помеѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG