Достапни линкови

logo-print

Португалскиот премиер ќе си поднесе оставка


Португалскиот премиер Жозе Сократес

Португалскиот премиер Жозе Сократес

Португалскиот премиер Жозе Сократес синоќа изјави дека ќе поднесе оставка откако парламентот го одби владиниот предлог за решавање на економската криза. Во своето телевизиско обраќање тој изјави дека опозициските партии ги одбиле предлозите за излез од кризата со кои не се предвидува финансиска помош од другите земји и по таа одлука на опозицијата владата нема услови да работи.
XS
SM
MD
LG