Достапни линкови

20 ранети и едно лице загина при експлозијата во Ерусалим


Еден од ранетите во експозлијата во Ерусалим

Еден од ранетите во експозлијата во Ерусалим

При ескплозија на бомба вчера во Ерусалим загинаа најмалку едно лице а 20-тина се ранети.
Израелските власти тврдат дека палестинските милитанти се виновни за експлозијата која е прв поголем напад во последниве неколку години.
Премиерот Бенјамин Нетанјаху по инцидентот го одложи патувањето за Русија каде што требаше да се сретне со руските лидери.
XS
SM
MD
LG