Достапни линкови

logo-print

Почина Елизабет Тејлор


Елизабет Тејлор

Елизабет Тејлор

Почина актерката Елизабет Тејлор на 79 годишна возраст. Една од најпознатите холивудски ѕвезди во изминативе неколку децении, родена во Британија, починала во болница во Лос Анџелес, потврди нејзиниот портпарол. Тејлор ја започна кариерата на 12 годишна возраст со улогата во филмот „National Velvet“ во 1944 година. Таа е добитник на три оскари.
XS
SM
MD
LG