Достапни линкови

logo-print

Кина бара продолжување на разговорите за Иран


Иранската нуклеарна постројка во Бушер

Иранската нуклеарна постројка во Бушер

Кина побара продолжување на дијалогот за надминување на ќорсокакот околу иранската нуклеарна програма. Државната новинска агенција Хсинхуа притоа го повтори ставот на официјален Пекинг дека Техеран има право на употреба на нуклеарната енергија за мирољубиви цели.
XS
SM
MD
LG