Достапни линкови

logo-print

Четворица загинати во израелски воздушен напад во Појасот Газа


Уништен објект во Газа

Уништен објект во Газа

Четворица загинале а тринаесетмина се повредени во појасот Газа во воздушен напад на Изралексите сили, соопштија денеска палестинските власти. Тројца од загинатите биле деца. Израелската армија потврди дека истрелала проектили кон источниот реон на Појасот и изразија жалење за евентуални цивилни жртви. Нападот се случува два дена откако изралеки авиони бомбардираа локации на кои наводно се наоѓале објекти на милитанти.
XS
SM
MD
LG