Достапни линкови

logo-print

Обединетите нации ја продолжија својата мисија во Авганистан


Советот за безбедност на Обединетите нации денеска го обнови мандатот на својата мисија во Авганистан за уште една година. Мисијата на светската организација е продолжен за една година до 23 Март 2012-та. Во операцијата се вклучени 1,500 лица од кои 80 проценти се Авганистанци. Нивна цел е подршка на Авганистанската влада при работата во клучни области како реконструкција, развој и борба против трговијата со дрога.
XS
SM
MD
LG