Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Јемен изјави дека ќе се повлече после избори


Од протестите во Јемен преку кои се бара оставка на Салех кој е на власт повеќе од 3 децении

Од протестите во Јемен преку кои се бара оставка на Салех кој е на власт повеќе од 3 децении

Претседателот на Јемен Али Абдула Салех изјави дека ќе отстапи од функцијата само по спроведување на парламентарни избори кои се закажани во Јануари догодина. Портпарол на претседателот дополни дека Салех одбива да ја предаде власта ако не знае кој ќе ја превземе. Во понеделникот Салех им кажа на своите воени команданти дека Јемен може да западне во граѓанска војна доколку тој е присилен да си замине.
XS
SM
MD
LG