Достапни линкови

logo-print

Во рударската несреќа во Пакистан загинаа 43 рудари


Рудник за јаглен во Балучистан

Рудник за јаглен во Балучистан

Пакистанските власти соопштија дека при несреќата на рудникот во Белучистан загинале сите 43 рудари.
Причина за несреќата во рудникот со јаглен била експлозија на метан.
XS
SM
MD
LG