Достапни линкови

logo-print

Британскиот парламент го поддржа учеството во Либија


Британскиот парламент синоќа го подржа учеството на британските сили во воената интервенција на меѓународните сили во Либија. За учество на британските вооружени сили во спроведувањето на резолуцијата на ОН која налага употреба на сите расположиви сретства за да се заштитат цивилите во Либија, гласаа 557 пратеници од Долниот дом, додека само 13 биле против.
XS
SM
MD
LG