Достапни линкови

logo-print

Отпуштени шестмина руски полициски службеници


руски полицаец на тестирање со детектор на лаги

руски полицаец на тестирање со детектор на лаги

Шестмина високо рангирани полициски службеници биле отпуштени, соопштија руските власти. Отказни решенија им биле поделени на генерал – мајор одговорен за борба против екстремизам и на шеф за транспорт во Северен Кафказ, непосредно по воведувањето на тестови со детектори на лаги во полициските станици. Кремељ за сега не ги соопшти прилините за отказните решенија. Тестови со детектори на лаги беа воведени во полициските станици во Русија како дел од активностите предвидени со контраверзен нов Закон за полиција.
XS
SM
MD
LG