Достапни линкови

logo-print

Косовскиот претседател утре во посета на Албанија


 Беџет Пацоли

Беџет Пацоли

По покана на претседателот Бамир Топи, косовскиот претседател Беџет Пацоли утре ќе допатува во дводневна официјална посета на Албанија. Пацоли ќе има средби и со премиерот Сали Бериша, со претседателката на Парламентот Јозефина Топали, каде ќе има и свое браќање пред пратениците, како со градоначланикот на Тирана и лидер на опозициските социјалисти Еди Рама.
XS
SM
MD
LG