Достапни линкови

logo-print

Нобеловец нападнат во Египет за време на референдумското гласање


едно од гласачките места во Египет

едно од гласачките места во Египет

Група луѓе го нападнала нобеловецот Мохамед Ел Барадеи во Египет. Инцидентот се случил во Каиро, кога Ел Бардаи излегол да гласа на референдумот во земјата. Инаку, илјадници луѓе излегоа да гласаат на референдумот во земјата кој се одржува по соборувањето на авторитарниот режим на лидерот Хосни Мубарак. Референдумот се одржува со цел создавање на соодветна атмосфера за нови парламентарни и претседателски избори до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG