Достапни линкови

logo-print

Растурен камп на демонстрантите во Јемен


Јеменската полицијата во текот на ноќта го растурила кампот на демонстрантите во градот Аден каде што илјадници луѓе бараат заминување од власт на претседателот Али Абдула Салех. Новинските агенции јавуваат дека полицијата употребила солзавец и оти имало повредени. Вчера во главниот град Сана, безбедносните сили убиле најмалку 46 луѓе за растерување на демонстрациите против 32 годишното владеење на Салех.
XS
SM
MD
LG