Достапни линкови

logo-print

Либиската влада ќе ги запре воените операции


Владини ракетни лансери во близина на Адабија 16 Март

Владини ракетни лансери во близина на Адабија 16 Март

Либиското министерство за надворешни работи соопшти дека владата решила да ги запре сите воени операции за да ги заштитицивилите согласно резолуцијата на Обединетите Нации. Како што е познато, Совет за безбедност ноќеска донесе резолуција за воведување Зона за забранети летови над Либија со што се отвори патот за меѓународна интервенција во Либија.
XS
SM
MD
LG