Достапни линкови

logo-print

Нови собири во Бахреин


Стотици бахреинци се собраа денеска во главниот град Манама на погребот на еден активист, кој беше убиен од безбедносните сили за време на протестите неделава. Најмалку 3 лица загинаа кога владините сили со тенкови и борбени возила ги растеруваа демонстрантите од улиците на Манама во средата. Во нередите загина и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG