Достапни линкови

logo-print

Јапонија продолжува со напорите за контрола врз штетата од реакторите


Јапонија продолжува со напорите за контрола врз штетите од ректорите со операции за ладење на ситемите кои настрадаа во земјотресот и цунамито во надеж дека ке се избегне катастрофално ослободување на радијација кое ги загрозува и соседните земји.Напорите вклучуваат ладење на реакторот Фукушима што се наоѓа на одалеченост од 250 километри северно од Токио
XS
SM
MD
LG