Достапни линкови

logo-print

Албанскиот министер Хаџинасто во посета на Приштина


Шефот на албанската дипломатија, Едмонд Хаџинасто, ќе отпатува во дводневна официјална посета на Приштина, по покана на неговиот косовски колега Енвер Хоџај.На средбата ќе станело збор за теми во интерес на продлабочувањето на билатерланите односи, како и улогата на Албанија во пордшката за Косово во напорите за зачленување во меѓународните организации.
XS
SM
MD
LG