Достапни линкови

logo-print

Во Загреб заврши уште еден анти владин протест


Во Загреб синоќа заврши уште еден во низата анти владини протести.Протестот помина без поголеми инциденти, но полицијата накратко привела еден од иницијаторите на протестот органзиаран преку социјалните мрежи. На собирот имало околу илјада лица, што се смета за најмало учество до сега.
XS
SM
MD
LG