Достапни линкови

logo-print

Триесетмина убиени во ракетен напад во Пакистан


Триесетмина загинале во напад на американско безпилотно летало во северозападниот дел на Пакистан денеска, јавија медиумите. Безбедносните сили потврдија дека ракетите удриле во објект на талибанските милитанти во градот Дата Кел, во реонот Вазиристан во близина на границата со Авганистан. Во ракетен напад во оваа област во петокот беа убиени петмина милитанти.
XS
SM
MD
LG