Достапни линкови

logo-print

Повредени демонстранти во Јемен


Најмалку петмина демонстранти биле повредени во нападот од маскирани луѓе во главниот јеменски град Сана. Новинските агенции, повикувајќи се на сведоци, јавуваат дека напаѓачите ги нападнале демонстрантите во текот на изминатата ноќ. Во досегашните протестите низ Јемен против 32 годишното владеење на претседателот Али Абдула Салех загинале најмалку 40 луѓе.
XS
SM
MD
LG