Достапни линкови

logo-print

Нов напад со беспилотно летало во Пакистан


Во напад извршен денеска од американско беспилотно летало загинале најмалку 24 луѓе, соопштија пакистанските власти. Нападот се случил во Северен Вазиристан, област која се граничи со Авганистан и која се смета за засолниште на талибанците и на приврзаниците на терористичката мрежа Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG