Достапни линкови

logo-print

Иран тврди дека лансирал нова вселенска капсула


Иран соопшти дека успешно лансирал пробно летало во кое може да се одржи живот во орбитата. Официјалната новинска агенција ИРНА објави дека лансирањето било изведено во вторникот. Иран има направено неколку тестови во Вселената за кои западните сили се сомневаат дека се за воени цели.
XS
SM
MD
LG