Достапни линкови

logo-print

Ердоган во посета на Татарстан


Посетата на Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган на Татарстан

Посетата на Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган на Татарстан

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган ја посети руската република Татарстан. Турските медиуми јавуваат дека Ердоган се сретанал со претседателот на земјата Рустам Минихатов . Турција и Татарстан имаат силни културни и историски врски како и добра трговска размена во вредност од 1,37 милијарди долари. Ердоган пристигнал во Казан по посетата во Москва каде се сретнал со рускиот претседател Дмитри Медведе и премиерот Владимир Путин со кои разговарал за енергетски прашања.
XS
SM
MD
LG