Достапни линкови

logo-print

Министерот за одбрана Коњановски утре во посета на Косово


Зоран Коњановски

Зоран Коњановски

Министерот за одбрана Зоран Коњановски утре ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово. Тој во Приштина ќе се сретне со министерот на косовските безбедносните сили Агим Чеку. Средбата, како што информира Министерството за одбрана, ќе биде искористена за јакнење на соработката и довербата меѓу двете соседни земји, како и за натамошно продлабочување на воспоставените билатерални релации во делот на одбраната. Се очекува да бидат разменети мислења за политичко-безбедносната ситуација во регионот.
XS
SM
MD
LG