Достапни линкови

logo-print

Американски бизнисмен осуден на 15 години затвор во Киргистан


судот во Киргистан

судот во Киргистан

Американски бизнисмен е осуден на 15 години казна затвор во Киргистан поради потценета продажба на киргистанско нафтено депо на американски инвеститор. Во пресудата за Јуџин Гоуревич се забележува дека продажбата на објектот, кој се наоѓа во близина на клучен аеродром за американските воени сили, била потценета за три милиони американски долари.
XS
SM
MD
LG