Достапни линкови

logo-print

За претседател на ДИК ќе се гласа во петок


Собранието на Република Македонија во рамките на денешната 143-та седница расправаше по Предлог одлуката за избор на претседател на ДИК, но поради тоа што немаше потребно двотретинско мнозинство за неа ќе се гласа на продолжение на оваа седница што ќе се одржи в петок. За претседател на ДИК е предложен Борис Кондарко од СДСМ, по оставката на досегашниот претседател Александар Новаковски.
XS
SM
MD
LG