Достапни линкови

logo-print

Силите на Гадафи ја бомбардираат Мисрата


Борец на бунтовнилките сили

Борец на бунтовнилките сили

Според новинските агенции, силите на либискиот лидер Моамер ел Гадафи ја бомбардирале Мисрата со цел да го освојат последното големо упориште во западниот дел на Либија. Досега се јавува за 4 жртви.
Мистрата е трет по големина град во Либија и се наоѓа на 200 километри источно од Триполи.
XS
SM
MD
LG