Достапни линкови

logo-print

Десетици сиријци протестираа во Дамаск


Сириските сили за безбедност денеска ги растурија демонстрациите пред Министерството за Внатрешни работи во Дамаск. При тоа најмалку едно лице било повредено.
Десетци луѓе барале ослободување на политичките затвореници, јавија новинските агенции повикувајки се на сведоци.
XS
SM
MD
LG