Достапни линкови

Бахреин - анти владините демонстранти растерани со солзавец


Манама, 16 Март 2011

Манама, 16 Март 2011

Безбедносните сили денеска со солзавец ги растеруваа демонстрантите на централниот плоштад во Манама, главен град на Бахреин.
Вчера пак, најмалку 2 цивили загинале а 200 биле повредени. Мнозинството шиити бараат политички реформи од сунитската кралска династија.
Вчера, е прогласена три месечна вонредна состојба во земјата.
XS
SM
MD
LG