Достапни линкови

logo-print

Египет ја укина тајната полиција


од неодамнешните немири во Египет

од неодамнешните немири во Египет

Власта во Египет денеска ја распушти тајната полиција во земјата, за време на посетата на америнскиот државен секретар Хилари Клинтон. Организацијата се товари за грубо кршење на човековите права, посебно за време на протестите во земјата. Новиот министер за внатрешни работи Мансур Ал Исави ја потврди информацијата за укинување на тајната полиција на чие место е создадена т.н. Национална безбедносна сила.
XS
SM
MD
LG