Достапни линкови

logo-print

Припадник на безбедносните сили загинал во Бахраин


од протестите во земјата

од протестите во земјата

Еден припадник на безбедносните сили загинал во судир со иладници шиитски демонстранти кои протестираат против сунитската монархија во Манама, главниот град на Бахраин, јави државната телевизија. Во кралството е прогласена вонредна состојба, а контролата на земјата и` е предадена на војската во следниве три месеци. Одлуката следи откако повеќе од 1,000 војници од Советот за персиска соработка влегоа во кралството, на барање на монархијата.
XS
SM
MD
LG