Достапни линкови

logo-print

Арапските земји испратија војници во Бахреин поради протестите


Анти-владините протести во Бахреин

Анти-владините протести во Бахреин

Арапските заливски земји испратија војници во Бахреин за да му помогнат на сунитското владејачко кралско семејство во справувањето со протестите на шиитското малцинство, кои траат неколку недели.
Бахреинската опозиција го оцени потегот како „непријавена војна“.
Белата куќа ја повика бахреинската влада на воздржаност.
XS
SM
MD
LG