Достапни линкови

logo-print

Клинтон се сретна со либиски опозициски лидер


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон се сретна со еден од водечките либиски опозициски лидери. Но ниту Клинтон, ниту Махмуд Џибрил дадоа коментар по нивниот разговор во еден луксузен хотел во Париз. Клинтон претходно за конфликтот во Либија разговараше и со францускиот претседател Никола Саркози и британскиот премиер Дејвид Камерон, кои бараат ОН да забранат летови над Либија, бидејќи претседателот Моамер Гадафи користи тенкови и воени авиони за напад на цивили.
XS
SM
MD
LG