Достапни линкови

logo-print

Алијансата за иднина на Косово со пријава за Пацоли


Косовскиот претседател Беџет Пацоли

Косовскиот претседател Беџет Пацоли

Алијансата за иднината на Косово на Рамуш Харадинај подготвува пријава до Уставниот суд за косовскиот претседател Беџет Пацоли. Според партијата Пацоли го прекршил Уставот кога гласал за избор на владата по неколку минути откако бил избран за Претседател. Пацоли смета дека грешката е кај собраниските служби, кои не го предупредиле дека нема право на глас.
XS
SM
MD
LG