Достапни линкови

logo-print

Американската флота се оддалечува од Јапонија


Воените бродови и носачи на авиони на американската Седма флота се повлекле подалеку од со земјотресот погоденото подрачје во Јапонија, откако кај нив било регистрирано зголемено ниво на на радиоактивност. Агенцијата Асошиетед прес јави дека радијацијата потекнувала од нуклеарната централа Фукушима каде што денеска дојде до експлозија. Носачот на авиони Роналд Реган се наоѓаше на 160 киломтери од погоденото подрачје.
XS
SM
MD
LG