Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон се среќава со либиските бунтовници


Повредени либиски бунтовници

Повредени либиски бунтовници

Американската државна секретарка Хилари Клинтон денеска во Париз треба да се сретне со либиските бунтовнички лидери, кои бараат воведување зона за забрана на летање над Либија. Таквата идеја доби подршка од Арапската лига, а идејата ја подржува и Франција. Силите лојални на Моамер Гадафи од вчера се борат за враќање на контролата на стратешкиот град Брега.
XS
SM
MD
LG