Достапни линкови

logo-print

Убиени шестмина милитанти во Пакистан


Американско безпилотно летало убило шестмина бунтовници во Пакистан денеска во близина на авганистанската граница. Медиумите се повикуваат на неименуван високорангиран функционер кој потврдил дека од леталото биле лансирани шест ракети кон возилото во кое се наоѓале бунтовниците. Нападот се случил во планинскиот регион на земјата, во близина на селото Сплага.
XS
SM
MD
LG