Достапни линкови

logo-print

Десетмина повредени во Јемен


Десетици демонстранти се повредени во немирите во Јемен денеска, јавија медиумите. Илјадници демонстранти денеска протестираат во центарот на главниот град Сана, со барање претседателот да отстапи од функцијата. Али Абдула Салех, кој е на власт веќе 30 години ги игнорираше сите досегашни повици за негово повлекување. Во немирите во Јемен до сега загинаа четворица.
XS
SM
MD
LG