Достапни линкови

logo-print

Снимател на странски медиум загина во Либија


Арапскиот сателитски канал за вести „Ал - Џезира“ соопшти дека нивен снимател загинал во Либија. Како што велат од медиумот, снимателот загинал во заседа во градот Бенгази, во источниот дел од земјата. Станува збор за прва жртва од странски медиум во немирите во северноафриканската земја, иако за сега не е јасно кој го нападнал снимателот.
XS
SM
MD
LG