Достапни линкови

logo-print

Суспендиран шефот на чешката воена полиција


интернет порталот на чешката телевизија

интернет порталот на чешката телевизија

Министерот за одбрана на Чешка Александар Вондра го суспендираше шефот на воената полиција во земјата, откако маскирани лица извршија рација на Чешката телевизија, конфискуваа компјутери, документи и други материјали. Генералот Владимир Лозка беше суспендиран по настанот во петокот, кога маскирани полицајци упаднале во медиумот во потрага по доверлив извештај. Чешката телевизија јави дека полицијата не пронашла таков документ .
XS
SM
MD
LG