Достапни линкови

logo-print

Кипaрскaтa влада го осуди апсењето на европратенци во Северен Кипар


Кипар

Кипар

Владата на Република Кипар како незаконски акт го оцени денешното апсење на европратеници од властите во турскиот дел на островот, соопшти грчката агенција АНА-МПА. Овој незаконски чин ги поткопува и става динамит врз напорите за постигнување решение за кипарскиот проблем, изјави владиниот портпарол Стефанос Стефану. Тој додаде дека владата ги презела сите неопходни активности и чекори за итно ослободување на незаконски уапсените во Северен Кипар.
XS
SM
MD
LG