Достапни линкови

logo-print

Протести во Бахраин


Десетици илјади луѓе протестираат во главниот град на Бахраин денеска, еден ден откако полицијата повреди десетина демонстранти при обид за растурање на вчерашните демонстрации. Новиот марш во главниот град Манама се случува пред пристигнувањето на американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс, кој е на мисија да придонесе кон подобрување на дијалогот меѓу шиитските демонстранти и сунитската монархија.
XS
SM
MD
LG