Достапни линкови

logo-print

Протести во Азербејџан


Баку, денеска

Баку, денеска

Неколку стотина приврзаници на опозицијата во Азербејџан денеска одржуваат протести во центарот на градот Баку. Тие бараат оставка на претседателот Илхам Алијев. Полицијата употреби сила за да ги растури протестите кои веќе втор ден се организираат во главниот град на земјата.
XS
SM
MD
LG