Достапни линкови

logo-print

Карзаи побара повлекување на меѓународната заедница од Авганистан


Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи денеска побара од меѓународната заедница да прекине со своите операции во земјата. Шефот на државата, по посетата на семејствата на децата кои загинаа во воздушните напади на НАТО рече дека авганистанците се толерантен народ. „Но нашата толеранција истекува“ додаде Карзаи.
XS
SM
MD
LG