Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан запалени две цистерни со нафта на НАТО


Пакистан

Пакистан

Вооружен напаѓач запалил две цистерни на НАТО во северозападен Пакистан.
Според полицијата, нападот се случил во Мач околу 75 километри од Куета главен град на провинцијата Белучистан.
Набавките со нафта за НАТО силите во Авганистан минуваат низ ова подрачје на Пакистан.
XS
SM
MD
LG