Достапни линкови

logo-print

Двајца војници на НАТО загинаа во јужен Авганистан


Американски маринец во Хелманд

Американски маринец во Хелманд

НАТО соопшти дека двајца војници на Алијансата загинале при бомбардирањата во јужен Авганистан. НАТО засега не соопшти детали за инцидентот и за тоа од која националност се војниците.
Овој месец досега во Авганистан загинаа 9 војници на НАТО.
XS
SM
MD
LG