Достапни линкови

logo-print

Големи анти владини протести во Јемен


Анти владини демонстранти во Сана

Анти владини демонстранти во Сана

Десетици илјади луѓе денеска учествуваат на анти -владините демонстрации во главниот град на Јемен – Сана.
Тие се собрани пред Универзитетот додека подржувачите на Претседателот Али Абдула Салех демонстрираат на плоштадот Тахрир во центарот на градот.
Нив на демонстрации ги повика 68 годишниот Претседател кој 32 години владее со Јемен – земја сојузник на САД во борбата против крилото на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG